Wypłata pieniędzy z kasyna online

(na kierunki prowadzone na Wydziale Architektury do 12 września). Postępowanie kwalifikacyjne (poza WA) zostanie przeprowadzone pomiędzy 15 a 16 września. Ogłoszenie list osób zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów nastąpi 17 września. Wpisu będzie można dokonać od września.

Wydawnictwo Politechniki Krakowskiej nagrodzone w konkursie Technicus

Autorzy zwycięskiej koncepcji podkreślają, że ich celem było wydobycie pewnych warstw historycznych związanych z różnymi fazami przebudowy tej przestrzeni, a równocześnie nadać jej charakter adekwatny do obecnych czasów. Stąd pomysł na zbiornik retencyjny i ścieżkę historyczną, która ma prowadzić do dawnego wejścia do pałacu. Względem koncepcji pierwotnej, zrezygnowano z wzniesienia terenu. Park będzie ogólnodostępny i całkowicie otwarty, gdyż ogrodzenie przedpola budynku PK zostanie zlikwidowane. Nowinką ma być parkowanie podziemne, ale nie w formie typowego parkingu tego typu. Co łączy różowe skrzyneczki, Szlachetną Paczkę i kampanię społeczną promującą dbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne?

Znamy wyniki I etapu konkursu o Tadeuszu Kościuszce. 26 kwietnia wielki finał na PK

Wszystkie nasze idee to odpowiedzi na te problemy. Są to próby technologicznych rozwiązań, które mają je wyeliminować – mówi Hubert Orlicki. Od ponad 20 lat jego pasją są motocykle i realizowana przy ich pomocy turystyka motocyklowa. Od 2 lat realizuje się też pływając na deskach SUP, a od zeszłego roku  także uprawiając windsurfing. Jak mówi, pierwsze doświadczenia z żaglem i wiatrem pozwalają  obiecująco patrzeć  na kontynuowanie nauki tej niełatwej dyscypliny sportu. Studia na Wydziale Architektury PK ukończył w 1986 r.

  • Jako jeden z ostatnich opuszczał budynek Wydziału Mechanicznego, gdzie na szóstym piętrze ma swój pokój.
  • Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska powołała Zespół do spraw zapewnienia ochrony drzew i krzewów, w którego skład weszli przedstawiciele ministerstwa, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, miast, szkół wyższych oraz organizacji pozarządowych.
  • Powierzchnie są antypoślizgowe, a przestrzeń optymalnie wykorzystana, z ergonomicznymi siedzeniami, schowkami i sprzętem niezbędnym do udzielenia pierwszej pomocy oraz drobnych napraw w razie potrzeby.
  • „Liderzy w zarządzaniu uczelnią” w Erasmus University Rotterdam.
  • Przyznano w sumie siedem nagród głównych i dziesięć wyróżnień oraz trzy nagrody dla architektów (ich projekty otrzymały nagrodę główną w kategorii „Budownictwo dostępne”).
  • Promuje on otwarty dostęp do materiałów edukacyjnych, dokumentów i mediów audiowizualnych, opracowanych i wyprodukowanych w czasie trwania projektu.

Hadrony, terapie przeciwnowotworowe, ocena wieku zabytków – prace badawcze naukowców PK wesprze NCN

Od pierwszej oceny uczelnie mogły złożyć odwołania. Decyzje MEiN w sprawie odwołań są ostatecznymi wynikami. Po rozpatrzeniu ponad 500 odwołań właśnie upubliczniono oceny wszystkich dyscyplin naukowych na polskich uczelniach i instytutach badawczych. – Naszym studentom udało się stworzyć pojazd, który jest zasilany zarówno wodorem jak i klasycznie benzyną, a jednocześnie jest hybrydą. Nie jest to technologia, którą wzięto z gotowego samochodu.

W Pałacu Krzysztofory w środę 14 czerwca  zostanie otwarta ekspozycja pt. „Widok na Krakowian – Stanisław Juchnowicz”, prezentująca pamiątki związane z bohaterem wystawy. W ramach muzealnego cyklu co kilka miesięcy przedstawiane są ważne dla miasta postaci. Wystawa w Sali Fontanowskiej zostanie otwarta w środę 14 czerwca o godz. 18.30, jest częścią wystawy stałej „Kraków od początku, bez końca”.

Nowa łąka kwietna i kolejne pół tysiąca wiosennych kwiatów – studenci PK zazieleniają kampus uczelni

Oficjalne zakończenie projektu “Altana przyszłości” odbyło się 3 lipca 2024 roku w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym “Kotłownia” na terenie Politechniki Krakowskiej. Prof. Andrzej Szarata, rektor PK, prezes MPO Henryk Kultys, wiceprezes MPO Marek Kabaciński, prof. Agnieszka Generowicz z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki PK, dr hab. Katarzyna Hodor, prof. PK z Wydziału Architektury PK, dr hab. Mariusz Kieć, prof. PK z Wydziału Inżynierii Lądowej PK, https://horoshop.pl Kazimierz Szewczyk, zastępca dyrektora ds. Kontroli systemu MPO, Monika Firlej, dyrektorka studenckiego laboratorium innowacji FutureLab PK, pracownicy MPO, a także studentki i studenci Politechniki.

Znamy laureatów Stypendiów Politechniki Krakowskiej za osiągnięcia naukowe!

Wkrótce rozpocznie się chociażby budowa unikatowego w skali globalnej Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych. Będzie ono realizowane w ramach projektu Narodowej Sieci Metrologii Współrzędnościowej (NSMET), którego liderem jest Politechnika Krakowska. Unikatowa aparatura badawcza pozwoli na wykonywanie w Polsce najdokładniejszych pomiarów współrzędnościowych świata. Politechniczne wydziały nie tylko zdobywają wysokie pozycje w różnych rankingach, ale także liczne nagrody.